نه غزه ، نه لبنان ، جانم فدای ایران
بیداری پایگاه درفش کاویانی در راه مبارزه با خرافات و ننگ و جنایات 1400 ساله دین و 400 ساله مذهب و 31 ساله حکومت ننگین و خودکامه و پر ازفساد و جنایت آخوندی - یک مسلمان ایرانی تنها از این جهت مسلمان است که پدرش مسلمان بوده است و پدر او نیز بهمین دلیل مسلمان بوده که پدری مسلمان داشته است و پایان این خط زنجیر به زرتشتی فلک زده ای می رسد که با شمشیر عرب لا اله الله گفته بود !! بی آنکه حتی معنی آنرا دانسته باشد!! شجاع الدین شفا - تولدی دیگر -
خدایا ایران را از دروغ و دشمن و خشکسالی حفظ کن - دعای داریوش بزرگ برای ایرانیان همه زمانها

.

هیچکس حقایق مذهبی را بخوبی آنهائی که توش خردگرائی را از دست داده اند نمی فهمند - ولتر

۱۳۹۱ خرداد ۱۰, چهارشنبه

ممنوعیت های خانوادگی ازدواج قبل از اسلام هم در قبایل اعراب مرسوم بوده

ممنوعیت های خانوادگی ازدواج قبل از اسلام هم در قبایل اعراب مرسوم بوده:

مفسرین اسلام سعی دارند که قوانین اسلام را در مورد محرمیت های خانوادگی بعنوان یک نوآوری و قوانین رهائی بخشی که از جانب خداوند برای نجات بشریت از نظام جاهلیت ! ( نظام قبیله ای ) وضع شده اند قلمداد کنند؛


در حالیکه ، این نیز مانند سایر موارد دروغی بیش نمی باشد.

قوانین قران در امر ممنوعیت های جنسی خانوادگی نه تنها ابدا" جنبهء نجات بخشی نداشته ، بلکه همان طور که نشان داده شد ، سمبل اسارت و بردگی جنسی و کاری زن در خانواده بوده است.
این قوانین مطلقا" هیچ چیز تازه و نو آورانه ای در خود نداشته و کم و بیش تماما" قبل از اسلام و بدرجات متفاوت در عربستان معمول بوده اند.
- مقدسی نیز مارا از این حقیقت آگاه می سازد. او میگوید که در میان حمس:
( حمس قبایلی از عرب بودند از قریش و کنانه و وابستگان ایشان )

" از زنان همانهائی که خداوند در قران حرام کرد ، ایشان نیز حرام میدانستند مگر زن پدر "
- ( مقدسی مطهر بن طاهر , آفرینش و تاریخ ,جلد 4تا 6 ، ص 577 )

- شهرستانی نیز باین نکته مهم اشاره نموده می گوید:

اعراب بعضی از منهیات قران را رعایت می کردند زیرا آنها با مادر , خواهر و عمه یا خاله خود ازدواج نمی کردند و زشت ترین چیز در نظر آنها این بود که کسی دو خواهر را همزمان به زنی درآورد و یا پسری زن پدرش را بگیرد.

Shahrestani, p. 144. In Smith Robertson w, "Kinship and Marriage in

old Arabia", p. 88.
- همینطور ابوالفدا اظهار می دارد:
" از نظر اعراب شنیع ترین کار این بود که فردی با دو خواهر در یک زمان ازدواج کند .
 کسی را که با زن پدر
خود ازدواج می کرد رسوا می کردند و او را دائی زن می نامیدند " .

Smith Robertson w, "Kinship and Marriage in
old Arabia", p. 270-271

علاوه بر این ، قوانین منع ازواج با محارم خانوادگی همگی ، بجز منع ازدواج با خواهر زاده در مذهب یهود وجود داشته داشته است، و محمد می توانسته آنها را از آنجا نیز اخذ کرده باشد . البته او احتیاج به چنین کاری نداشته ، چون همانطور که گفتیم همهء این قوانین بعنوان آداب و رسوم مرد سالار جامعهء عربی در مکه و بعضی نقاط دیگر وجود داشته.

بنابراین : آوردن این قوانین در قران نه به معنی وضع قوانین تازه ، بلکه به معنی قبول آنها از جانب محمد و بعد از آن تبدیل آنها به قوانین دولت اسلامی و به تنها قانون سراسر عربستان و قلمرو جهانی آن بوده است.

همانطور که قبلا" نیز خاطر نشان کردیم در زمان محمد از آنجا که جامعهء عربی در حال گذر به نظام پدر سالاری و مالکیت خصوصی بود،
 از اینرو مناسبات و اشکال متضادی از روابط جنسی در آن بر قرار بود. بنابراین ، اسلام نه در پدید آوردن این قوانین ، بلکه در تائید و به کرسی نشاندن نهائی و سرتاسری آنها در عربستان و در نتیجه ممنوع و منسوخ نمودن قوانین مادرتبارانه و انسانی باقیمانده از نظام اشتراکی بوده است که نقش ایفا کرده است؛
در نتیجه هر چند اسلام قبل از رسیدن به قدرت فقط حمایت خودرا از این قوانین ظالمانه در آیه های قران اعلام میدارد، ولی تنها پس از رسیدن به قدرت است که میتواند آنهارا به مرحلهء اجرا در آورده به تنها قوانین منطقه تبدیل نماید؛
لذا نقش عملی اسلام در تغییر و تحول اجتماعی مناسبات موجود در عربستان و بالاخص از میان رفتن کامل بقایای نظام مادرتبارانه و اشتراکی در عربستان عملا" از زمانی آغاز می شود که دولت اسلامی و قدرت سرتاسری و سرکوبگر آن برقرار می گردد.

برداشت از :
تاریخ گفته نشده اسلام ، پوشینه اول ،
برگهای 260 – 261 – 262
سیامک ستوده

*********************************************
  چهارشنبه تیر شید 10 / خرداد / 2571 شاهنشاهی

۴ نظر:

 1. درود

  نوشين خانم , شماره هاي تازه نشريه بيداري رو از چه سايتي ميتونم دانلود كنم ؟
  آدرسش اين بود؟
  bidari.org

  پس چرا باز نميشه ؟ اگه آدرس تازه اي از اين سايت داريد ميشه لطفن اينجا بنويسيد ؟ ميخوام شماره هاي تازشو بارگيري كنم و بخونم .

  با سپاس

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ۱- فیلم واقعی گائیده شدن امام زمان مهدی (عج) در عصر غیبت صغری و کبری توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی و اثبات کونی بودن آن حضرت.

   http://rezaazad4u.blogspot.ca/2011/07/blog-post_2228.html

   ۲- فیلم واقعی گائیده شدن نرجس مادر امام زمان مهدی (عج) توسط آیت الله العظمی نوری همدانی.

   http://rezaazad4u.blogspot.ca/2012/05/18_30.html

   حذف
  2. خدالعنتتون کنه بااین افکارتون هرچند لعنت شده هستیناقلااگه دین ندارین و خدارو نمیشناسین به این فکر کنین که ادم عاقل اگه احتمال ضرر وخطر هم بده ازش پیشگیری میکنه ولی شمااینقدراحمقید که ازخدا نمیترسید وبه این بنده های پاک ومعصوم خدا توهین میکنید این خودش نشانه ضعف شماست

   حذف

یک مسلمان ایرانی تنها از این جهت مسلمان است که پدرش مسلمان بوده است و پدر او نیز بهمین دلیل مسلمان بوده که پدری مسلمان داشته است و پایان این خط زنجیر به زرتشتی فلک زده ای می رسد که با شمشیر عرب لااله الاالله گفته بود!!
بی آنکه حتی معنی آنرا دانسته باشد.
شجاع الدین شفا - تولدی دیگر